تبلیغات
تفریحگاه...بزرگترین سایت علمی.تفریحی.کاربردی.فرهنگی....

م

متاسفانه هر بار كه مایكروسافت سیستم عامل جدیدی ارائه می كند، تعداد فراوانی Bug و حفره امنیتی در آن وجود دارند كه مدتی پس از ارائه، این حفره ها و مشكلات یكی یكی خود را نشان می دهند.

مایكروسافت بعد از بروز چنین مشكلاتی، نرم افزارهای به روز سازی را فراهم می كند. این نرم افزارها در 4 گروه Hotfix، Secaritypafel، SerucePack و Secarityrollup ارائه می شوند. Hotfexها همان طور كه از نامشان پیداست تعمیرات نوری و ضروری را فراهم می كنند.

Secaritypatchها هم برای حفره های امنیتی شناخته شده از محصولات مایكروسافت به كار می روند. اما SP، مجموعه ای از Hotfex، Secaritypatch و نرم افزارهای به روز كننده محصولات مایكروسافت است. این بسته ها، دردسر نصب جداگانه هر محصول امنیتی و ... كه تا آن وقت ارائه شده را از بین می برد. مایكروسافت برای ویندوز XP دو سری SP ارائه كرده است. SP1 در سپتامبر 2002 ارائه شد.

این محصول شامل IE6 است و بیش از 70 تصحیح روی امنیت و كارایی IE6 را در خود جای داده است. به علاوه SP1 شامل 30 تعمیر اشكال امنیتی برای كاربران عادی است. بخشی از SP1 هم مربوط به كاربران حرفه ای، سرورها و ... است و به طور كلی SP2، 312 بخش تعمیراتی XP دارد و فهرست كامل آن در سایت مایكروسافت وجود دارد.

SP2 هم كه به تازگی ارائه شده شامل بخش هایی برای حفاظت شبكه، حافظه، ایمیل، امنیت مرورگر وب و حفاظت رایانه هاست. این سرویس هم از طریق سایت مایكروسافت قابل دریافت است.